V roce 2011 jsme založili naši malou chovatelskou stanici. Po velkém přemýšlení a nakonec po oficiálním schválení několika zaslaných návrhů dostala název chovatelská stanice Fabaro Silesia.  Rita černá

S  plemenem Chodský pes máme již snad dlouholeté zkušenosti. K první „choďandě“ jsme přišli nevědomky již u našich rodičů narozené v.r. 1972. Jmenovala se Rita, byla „bez papírová“ , ale co se týče povahových vlastností a vzhledu byla Chodský pes jak vystřižený.

To vše napomohlo tomu, že když jsme hledali vhodného kamaráda prRitao náš nový domov v roce 1995, naskytla se příležitost, vzít si fenečku Chodského psa. V té době jsme o chovu vůbec neuvažovali, ale vzhledem k podobnosti s naší starou Ritou jsme nezaváhali. Fenka byla naše a dali jsme jí jméno také Rita. A byla skvělá. Lepšího kamaráda jsme si ani nemohli přát. Zažili jsme s ní hodně radosti spolu s dětmi, které s ní prakticky vyrůstaly. A když nám po více než 14 letech věrnosti a oddanosti odešla bylo nám z toho hodně, hodně smutno.

Naštěstí jsme v té době našli inzerát chovatelOLYMPUS DIGITAL CAMERAky Petry Šmídové z Ostravy, která nabízela volné štěňátko z jejího odchovu. A tak k nám přišla jedna malá, černá a chlupatá kulička, naše Fabča (Fabienne Western Star). Fabinka se stala okamžitě naším třetím dítětem v rodině, a jak rostla věrným kamarádem a společnicí, a byla také začátkem snad dlouhé a krásné cesty s ní a jejími potomky. Naší snahou bylo, je a vždy bude zajistit našim pejskům a odchovům krásný a spokojený psí život, plný lásky a radosti. Pro naše odchovy není důležité množství a jejich četnost, ale kvalita a zdraví fen a jejich štěňátek.

 Fabi3

 ChS FS